Козинська загальноосвітня школа I-III ступенів

 

08851, Київська обл., Миронівський р-н, с. Козин, вул. Самарка, 94-а , (04574) 3-31-40

 

Директор Овсюхно Петро Федорович

 

В дерев'яному приміщенні церковно-приходської однокласної школи розпочинає свою історію освіта села Козин. Шкільна будівля мала одну кімнату коридор, учительську та квартиру вчителя.

 

Навчання проходило 4 роки за такими групами: підготовча, перша, друга і третя. В 1877-1878 навчальному році в школі було лише 17 дітей підготовчої групи (з них 12 хлопців і 5 дівчат), в основному це були діти заможних селян.

 

Перший завідуючий школи – Звеніцький С.Й.. Через рік у школі почали навчатися уже дві групи: підготовча і середня. Ці групи навчалися в одній класній кімнаті і навчав їх один учитель. Пізніше в школі стали навчатися всі чотири групи. На допомогу основному вчителю (він же і завідуючий Квасніцький І.П.) було направлено ще одного вчителя, який навчав підготовчу групу.

 

Навчання продовжувалося аж до 1908 року, а потім земство почало будівництво нового шкільного приміщення, яке було закінчено в 1910 р. Це був дерев'яний будинок, обкладений цеглою. Школа називалася земською двокласною. Перший клас мав 3 групи, 2 клас – 2 групи (завідуючим був Пархоменко Іван Сергійович). До другого класу набиралися учні з навколишніх сіл: Маслівки, Ємчихи, Шандри, Салів Хутора.

 

В наступному 1912-1913 рр. земство розпочало будівництво ремісного училища. Це був цегляний будинок, який стоїть і сьогодні. Його будівництво було закінчено в 1913 році. В 1914 році в ньому почали навчання по профілю столярства 25 учнів та слюсарно-ковальському профілю 17 учнів. Строк навчання в училищі був два роки.

 

Першим завідуючим ремісничого училища був Лопашка Вікентій Хомович. у школі вже навчалося 130 учнів. У зв'язку з війною в 1915 році навчання в училищі було припинено. Завідуючий Лопашка В.Х. був мобілізований на фронт. В 1919 році завідуючий повернувся з фронту і навчання знову відновилося та продовжувалось до 1924 року.

 

За час існування ремісничого училища відбулося 5 випусків столярів та слюсарів. Підготовили 12 спеціалістів. В 1924 році ремісниче училище передали в село Таганча Канівського району. Навчання у двокласній Земській школі не припинялося. У 1930 році - створено семикласну школу, а з 1937 року школа стала середньою. До Великої Вітчизняної війни відбулося три випуски середньої школи.

 

Перший випуск Козинської середньої школи відбувся у 1939 році. Перших випускників школи навчали: Кучеренко Л.Е. – директор , Пустовойтенко М.С.- вчитель хімії, Прищепа – вчитель фізики, Меламед Д.А.- вчитель російської мови, Костомах І.С. – вчитель української мови, Жабенко М. В.- військовий керівник, Корж Д. Е., Хіміч А.Ф., Голембіовська Р.А., Гантовник Е.А. Протягом 1940 – 1941 рр. школу закінчили 51 учень.

 

Більшість з них разом зі своїми вчителями Клименком П.А. Баран М.Г., Клименко А. П., Пустовойтенко М.С., Рябкіною К.М., Богуславською М.М., Клименком К.К., Жабенком М.В та директом школи Кучеренком Л.Е. пішли на фронт.

 

І нині педагогічний та учнівський колектив школи підтримують зв'язки з випускниками 1941 року Бондаренком М. , Березком Т., Клименком К., Ладою В. та іншими. В роки окупації школа в селі не працювала. 31січня 1944 року, село звільнили від окупантів, і починаючи з лютого, відроджувалося навчання в школі.

 

З великим ентузіазмом і енергією працювали вчителі вчителі Клименко Е.К., Зарорявська В.Я., Пузир Г.Л. , Соломоха Е.М. В повоєнні роки педагогічний колектив школи багато працював над створенням умов для навчання і виховання учнів. А директорами в цей період працювали: Мельниченко О.Н. (1951 р.), Ткаченко Ф.І. (1952 р.), Жабенко П.В. (1962 р.), Тригуб М.В. (1963 р.).

 

З 1963 р. школа розташовувалась у трьох приміщеннях, два з яких були не типовими. Навчання проводилось у 2 зміни, в школі навчалося близько 500 учнів, і з сіл Козина, Кутелева, Салів-Хутора, Ємчихи, Маслівки. В 1967 році з ініціативи директора школи Тригуба М.В. та голови колгоспу ім. Мічуріна Мележика Петра Степановича розпочалося будівництво нового двоповерхового приміщення школи, яке було закінчено у 1970 році.

 

Педагогічний і учнівський колективи приклали багато зусиль для благоустрою території та обладнання приміщення школи, навчальних кабінетів. Було закладено дендропарк, обладнано кабінети фізики, хімії, математики, іноземної мови, біології, військовий кабінет, спортивний зал, кабінет механізації сільського господарства. З нового приміщення школи випуск відбувся у червні 1971 року.

 

В 1973 року директором став Кирилюк Василь Трохимович за фахом вчитель історії, який працював на цій посаді до 1980 року. За ці роки в школі були обладнані кабінети для початкових класів, зміцніла матеріальна база, особливо збільшилася матеріальна база. Були відкриті групи продовженого дня.

 

Так уже в 1975-1976 навчальному році працювали 6 груп продовженого дня в які було охоплено 210 учнів 1-7 класів. Учні 9-10 класів вивчають тракторну справу. Для цього було обладнано 2 кабінети та монтажно – демонтажну лабораторію. В 1976 році було об'єднано школи сіл Козина, Ємчихи та Салів-Хутора на базі Козинської середньої школи.

 

В 70-80-х роках освітня система України орієнтувалася на постанову "Про завершення переходу до загальної середньої освіти молоді і дальший розвиток загальноосвітньої школи.” В результаті рівень охоплення учнівської молоді середньою освітою став одним із головних завдань освітніх закладів. Але, на жаль, у сільській місцевості було закрито малокомплектні початкові та восьмирічні школи.

 

З 1.04.1980 року директором школи стає Михайлець Ольга Іванівна, яка працювала на цій посаді до 1992 року. За цей час у школі створено Кімнату Бойової Слави, зібрано матеріали до кабінету профорієнтації та обслуговуючої праці , обладнано методичний кабінет.

 

З 1992 року директором в школі працює Овсюхно Петро Федорович, заступниками Єлізаренко Тетяна Адамівна та Овсюхно Віра Григорівна. В школі проведено капітальний ремонт, газифіковано шкільну котельню, обладнано історико-краєзнавчий музей села, кабінет музики та співів, інформатики, збираються матеріали для створення музею історії школи.

 

В свій час в школі навчалися Біленко Д.К. доктор геологічних наук, професор, Малуша К.В.- кандидат біологічних наук, Солом'янний В.П.- кандидат технічних наук, Майданник М.К.- кандидат філософських наук, Майданник В.Г. – доктор медичних наук, професор, проректор по навчальній частині медичного університету ім. Богомольця, Гроха Л.П.- письменник, Моргун І.П. – генерал майор та багато інших.

 

Близько 50 з яких пов'язали своє життя із справою навчання та виховання підростаючого покоління. В школі працюють кавалер ордена Трудової Слави І ступеня Нечай К.І., старші вчителі Симоненко Н.В., Овсюхно В.Г., Нечай К.І. а 2 вчителі нагороджені значком "Відмінник освіти України", чотири педагогічні працівники мають вищу кваліфікаційну Категорію, 5-першу, 10 – другу.

 

Школа працює над проблемним питанням "Удосконалення уроку – як засіб розвитку творчої особистості вчителя і учня".