Центральненська загальноосвітня школа

I-III ступенів

 

08853, Київська обл., Миронівський р-н, вул. Центральна, 25, (04574) 7-44-06



 Директор Ставська Лариса Олександрівна

 

Історичні дані про роботу навчального закладу на території сучасного села Центрального починаються з 1937 року.

 

В той період школа була початковою. Заняття проходили в старому клубі. Навчання проводилось в дві зміни. Класоводом тут працювала Зачика Євгенія Михайлівна.

А в сусідньому селі Салів – Хутір навчалися учні з 5 по 7 клас. Для цих дітей дирекція селекційної станції виділяла гужовий транспорт для їх підвозу.

 

Починаючи з 1946 року на території Миронівської селекційної станції створюється 7-річна школа. Директором школи, призначено Кельбас Марію Петрівну.

 

В школі працювали вчителі: – Груша Одарка Кузьмівна; Груша Радіон Федорович; Білоус Ольга Іванівна; Чамата Галина Калениківна; Клименко Панас Миколайович; Завадська Галина Володимирівна. В школі також навчалися учні з сусідніх населених пунктів: Селекційної станції, Андріївки, П'ятирічки, П'ятихатки, Салів - Хутора.

 

Директором школи в ці роки (1949–1958 рр.)працював Притула Ф.О. Педагогічний колектив школи поповнився вчителями: Дріч О.К.; Письменна В.Є; Дудник О.І.; Слива Г.Л.; Постернак О.Н.; Халаберда С.І.

 

З 1961 року навчання в населеному пункті селекційної станції проходить в новозбудованому приміщенні 8-річної школи. Двоповерховий корпус з розкішними, затишними кабінетами, спортивним залом. Біля корпусу розташовані навчально-дослідні ділянки.

 

Новим директором школи став Піддубний Іван Тимофійович – вчитель української мови і літератури. В педагогічний колектив вливаються свіжі сили: Бурго В.В. Пененко О.В. Миргородська Р.Л. Боднар С.П. Коваль Я.Г. Іщенко Н.І. Стрільник О.П. Майборода В.К. Загородня А.С.

 

В 1972 році директором школи призначають вчительку математики Загародню Азу Семенівну, яка приймає новозбудований трьохповерховий корпус школи. З цього року Миронівська восьмирічна школа № 4 стає називатися Миронівської середньою школою №4. В 1974 році школа вперше випускає учнів 10 класу в кількості 16 осіб. Починається відлік золотих медалей в школі.

 

Першими золотими медалістами були: Шалін О.Ю. (нині кандидат с/г наук, провідний науковий співробітник), Нечай Ю.Г. З 1974 по 2001 рік директорами школи були Миргородська Р.Л., Плахотнік М.А.

 

В 1981 році на території Миронівської держселекстанції виникає нове село, яке назвали Центральне. Миронівська середня школа №4 перейменовується в Центральненську середню школу.

 

В колективі відбуваються зміни. До нього вливаються: Скидан В.Б. Сергієнко О.І. Шевченко О.М. У 1982 році до школи приходять: Макуха О.А. Макуха Н.В. Дженкова Л.А. Мітіна Р.І. Перехрест Н.Й. Григоренко О.В. Григоренко О.М. В ці роки швидкими темпами зростає село Центральне, стають до ладу фітотрон, лабораторні корпуси інституту пшениці, вводиться велика кількість житла. Зростає кількість учнів в школі, з'являються паралельні класи. Кількість дітей в школі сягає за 300 чоловік, відбувається повне заповнення груп в дитячому садку (до 300 дітей).

 

За даний період в школу прийшли і працюють колишні випускники школи. Перехрест Н.Й. (вчитель початкових класів), Скидан В.Б. ( вчитель математики), Макуха Н.В. (вчитель математики), Іванова Р.І. (вчитель української мови і літератури), Франовська Н.В. (заступник по навчально-виховній роботі), Москаленко В.І. (вчитель біології), Варваринець Н.А. (вчитель географії), Ставська Л.О. (вчитель географії, заступник директора по навчальній роботі), Пшенична Л.О. (молодші класи).

 

З 1986 року школа вперше перейшла на навчання дітей з 6 річного віку.

 

В 1980-1990 роки при школі і Будинку культури працював дитячий ансамбль "Колосок” – де було задіяно до 120 учнів. Цей ансамбль завоював свою славу не лише в Миронівському районі, а й далеко за межами України – був дипломантом конкурсу в ПНР.

За роки розвитку освітнього закладу вчителі школи одержали звання Вчитель-методист – 2, Старший вчитель –5, нагороджені знаком "Відмінник освіти України” – 8 чоловік.

 

В 90-х роках при школі створюються вперше в районі відділення МАНу (біологічного спрямування). Разом з вченими інституту пшениці наші учні займають призові місця в області, стають переможцями Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідних робіт. Частина учнів одержує право позаконкурсного вступу до провідних навчальних закладів України.

 

В окремі роки кількість вступників до вузів перевищували 40-50% від тих, хто випускався. В 2001 – 2002 навчальному році в школі навчаються 271 учень, працює 25 вчителів.

 

Зараз учнівський і педагогічний колектив проводить організаційну роботу по створенню музею хліба. В школі працюють – 21 гурток, відділення МАНу (біологічний напрямок).