Головна » 2015 » Січень » 15 » НАКАЗ №1 ВІД 05.01.2015 Р. "Про роботу щодо попередження травматизму під час навчально-виховного процесу та в побуті"
08:49
НАКАЗ №1 ВІД 05.01.2015 Р. "Про роботу щодо попередження травматизму під час навчально-виховного процесу та в побуті"

МИРОНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

 

НАКАЗ

 

05.01.2015 р.                                                                       № 1

 

м. Миронівка

 

Про роботу щодо попередження травматизму  під час навчально-виховного процесу та в побуті

 

            Робота з щодо попередження травматизму в навчальних закладах під час навчально-виховного процесу та в побуті в 2014 році перебувала на постійному контролі відділу освіти, були розроблені накази, відповідні заходи, інструкції, пам'ятки та правила з техніки безпеки. З метою пропаганди безпеки життєдіяльності проведено конкурси  дитячих малюнків на відповідні теми, проведено місячник вивчення правил дорожнього руху, тиждень енергозбереження та електробезпеки, тиждень безпеки під час використання газу в побуті, декада ОБЖ, тижні безпеки життєдіяльності, туризму, цивільної оборони, пожежної безпеки, День ЦО та ін., проведено фестивалі дружин юних рятувальників, юних інспекторів руху та “Школа безпеки”. В 2014 році в навчальних закладах проведено відпрацювання евакуації учасників навчально-виховного процесу на випадок надзвичайних ситуацій. Протягом 2014 року на нарадах керівників навчальних закладів піднімались питання щодо профілактики дорожньо-транспортного травматизму, попередження дитячого та виробничого травматизму, обговорювались питання пожежної й техногенної безпеки та цивільного захисту. В навчальних закладах на протязі року проводились збори батьків щодо обговорення питань безпеки життєдіяльності учнів, безпеки дорожнього руху та пожежної безпеки в побуті. Проводяться бесіди та інструктажі класних керівників з учнями по запобіганню усіх видів травматизму. З метою популяризації пожежної та техногенної безпеки для учнів шкіл організовуються систематично екскурсії до Миронівського МНС. В 2014 році поновлені маршрути руху шкільних автобусів. Відповідальні особи пройшли навчання з питань охорони праці та пожежної безпеки.

         У закладах освіти зібрані матеріали для організації і проведення класних годин, вечорів, змагань, вікторин з правил техніки безпеки, безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки тощо. Оформлені куточки та стенди з даної тематики. Аналіз роботи з даного питання свідчить про те, що в навчальних закладах ведеться відповідна робота і вони мають задовільне інформаційно-нормативне забезпечення.

Також на протязі року виявлено і ряд недоліків в роботі навчальних закладів з питань безпеки життєдіяльності та профілактики всіх видів травматизму, заклади  освіти недостатньо забезпечені наочними, методичними та науковими  матеріалами на відповідні теми. Недостатня  увага приділяється створенню кабінетів ОБЖ, ігрових майданчиків для вивчення правил дорожнього руху. Не  мають  високої ефективності  робота гуртків «Школа безпеки» та юних інспекторів дорожнього руху, оскільки відсутні договори про надання допомоги з боку фахівців, відсутнє чітке  планування даної роботи. Також протягом 2014 року були зафіксовані випадки дитячого травматизму під час навчально-виховного процесу та в побуті, і мав місце випадок травматизму виробничого характеру. Є випадки, коли повідомлення та акти про нещасні випадки надаються до відділу освіти з затримкою та заповнюються не в повному обсязі.

    

Виходячи з вищевказаного та на виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про охорону праці», Закону України «Про дорожній рух», Кодексу цивільного захисту України -

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Покласти персональну відповідальність за організацію роботи щодо безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу, за достовірне та своєчасне оформлення і ведення відповідної документації, на  керівників навчальних закладів.

                                                                                                          Постійно.

2. Керівникам навчальних закладів в яких протягом 2014 року були зафіксовані нещасні випадки з учасниками навчально-виховного процесу, згідно кожного випадку травматизму провести аналіз та провести відповідну роботу.

                                                                                                          До 30.01.2015 р.

3. Керівникам закладів освіти.

3.1. Розробити плани комплексних заходів щодо профілактики усіх видів дитячого травматизму, в яких передбачити проведення профілактичних бесід з боку працівників ДАІ,  лікувальних установ, працівників МНС, РайСЕС тощо.

                                                                                                          До 30.01.2015 р.

3.2. Згідно аналізу випадків травматизму під час навчально-виховного процесу:

  • посилити контроль та провести інструктажі з техніки безпеки з учнями щодо правил поведінки під час перерв на території й в приміщенні школи, в спортивних залах до початку і після закінчення занять спортом;
  • посилити контроль за проведенням відповідних інструктажів вчителями фізичної культури з учнями;
  • перед початком ігор відпрацювати з учнями удари і прийом м'яча, правильну стійку і персональний захист.
  • не допускати учнів до занять з фізичної культури без відповідних довідок з лікарні та без спортивної форми й взуття.

                                                                                                          Постійно.

3.3. Поставити на контроль роботу по забезпеченню здорового способу життя та профілактики усіх видів травматизму.

                                                                                                          Постійно.

3.4. Забезпечити виконання санітарно-гігієнічних вимог у закладах освіти.

                                                                                                          Постійно.

3.5. Приділити максимальну увагу удосконаленню форм роботи з батьками щодо забезпечення життя і здоров`я дітей у позаурочний час.

                                                                                                          Постійно.

3.6. Посилити контроль за веденням журналів інструктажів з охорони праці й техніки безпеки та журналів обліку випадків травматизму.

                                                                                                          Постійно.

3.7. Поновити куточки з безпеки життєдіяльності, інструкції та правила з безпеки життєдіяльності, сприяти відновленню ігрових майданчиків для вивчення правил дорожнього руху.

                                                                                                          квітень-вересень 2015 р.

3.8. Опрацювати безпечні маршрути руху учнів до школи в кожному закладі освіти разом з перевізниками, органами ДАІ та іншими зацікавленими органами.

                                                                                                          Серпень 2015 р.

3.9. При зміні маршрутів руху шкільних автобусів узгодити їх з органами ДАІ.

                                                                                                          Постійно.

 

3.10. Забезпечити неухильне виконання в навчальних закладах Закону України «Про дорожній рух», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Закону України «Про освіту», Кодексу цивільного захисту України, та інших нормативних документів в частині проведення відповідної роботи з профілактики всіх видів травматизму.

                                                                                                          Постійно.

4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

                                                                      

 

Начальник відділу освіти                                В. А. Нечипоренко

Категорія: Накази 2015 | Переглядів: 1061 | Додав: tripe | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]