Головна » Статті » Охорона праці

Безпека праці - показник якості життя суспільства


  Безпека праці — один з чинників, який, поряд з іншими (станом охорони здоров'я, освіти, свободи підприємництва, свободи слова) визначає, в цілому, якість нашого життя. По стану безпеки праці в державі можна судити про відношення суспільства до таких вищих цінностей, як людське життя, про рівень технічного прогресу, а також про соціальну відповідальність влади, бізнесу, політичних і суспільних організацій.

  Серед причин, які найчастіше, а саме майже у 78%, призводять до нещасних випадків, експерти називають: порушення трудової і виробничої дисципліни, технологічного процесу, правил дорожнього руху, вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів. Це так звані організаційні причини. За ними йдуть: незадовільний стан виробничих об’єктів, транспорту і засобів виробництва.

  За висновками експертів, Держава має стимулювати роботодавця запроваджувати європейські стандарти оцінки рисків та безпеки виробництва. Фінансування безпеки праці має здійснюватись роботодавцем, та стимулюватись страховиком. Проте чи не найголовнішою, повинна стати роль самих працівників. Саме формування активної та відповідальної культури праці, при якій робітники виконують правила безпеки, знають про свої права і вміють їх відстоювати, повинна стати ключовим фактором подолання проблеми високого рівня травматизму та профзахворюванності на підприємствах.

Категорія: Охорона праці | Додав: tripe (14.05.2011)
Переглядів: 1369 | Рейтинг: 4.6/34
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]