Головна » Файли » Пожежна безпека |
[ Викачати з сервера (41.5 Kb) ] | 17.08.2015, 07:49 |
Інструкція № ____ про заходи пожежної безпеки в приміщеннях їдальні навчального закладу
Ця Інструкція поширюється на всі приміщення їдальні, встановлює вимоги пожежної безпеки, порядок дії у разі виникнення пожежі та є обов'язковою для вивчення й виконання персоналом, відповідальними за пожежну безпеку, обслуговуючим персоналом. Вимогу Інструкції зобов'язані виконувати також відвідувачі. 2. Вимоги пожежної безпеки Персонал їдальні під час прийняття на роботу й у процесі праці повинні проходити протипожежний інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки. Для забезпечення пожежної безпеки в їдальні, необхідно:
В їдальні не дозволяється: - улаштовувати тимчасові електромережі, прокладати електропроводи та кабелі по горючій основі; - використовувати саморобні некалібровані плавкі вставки в запобіжниках, прокладати електричні проводи та кабелі транзитом через складські приміщення, експлуатувати світильники без скляних ковпаків або з горючими розсіювачами (відбивачами); - встановлювати штепсельні розетки, підключати струмоприймачі до мережі аварійного чи евакуаційного освітлення; - користуватись у приміщеннях (крім спеціально відведених і обладнаних) кип'ятильниками, електрочайниками, електросамоварами, прасками тощо, залишати без нагляду ввімкнені електроприлади; - застосовувати й зберігати пожежонебезпечні речовини та матеріали (балони з газом під тиском, миючі засоби, фарбувальні, та полімерні матеріали тощо) у підвальних приміщеннях, на цокольних поверхах та в приміщеннях, які не мають віконних прорізів або вентиляції; - складувати горючі матеріали на відстані менше 0,5м від електросвітильників, 0,6м від сповіщувачів автоматичної пожежної сигналізації, 1,0м від електрощитів; - застосовувати відкритий вогонь (паяльні лампи, факели, свічки тощо), палити сміття й відходи. - проводити газоелектрозварювальні роботи без оформлення відповідного дозволу та за наявності відвідувачів; Завідувач їдальні перед закриттям повинен особисто пересвідчитись у справності автоматичних систем виявлення та гасіння пожежі, оглянути приміщення, впевнитись, що немає порушень, які можуть призвести до виникнення пожежі, й тільки після цього залишити приміщення й замкнути двері. Відповідальний за пожежну безпеку приміщень їдальні – завідувач __________________________________________________________________ (прізвище, ініціали)
У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожен працівник зобов'язаний: - негайно повідомити про це пожежно-рятувальну службу (тел. 101), вказати при цьому адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, своє прізвище; - повідомити керівника (адміністрацію) навчального закладу; - вжити (по можливості) заходів щодо евакуації людей та матеріальних цінностей, гасіння пожежі з використанням наявних засобів пожежогасіння. Посадова особа, яку повідомили про пожежу, зобов'язана:
Після прибуття на пожежу підрозділів пожежно-рятувальної служби забезпечити безперешкодний доступ їх до місця виникнення пожежі. | |
Переглядів: 6337 | Завантажень: 846 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0 | |