Головна » Файли » Охорона праці

Постанова Кабінету Міністрів України N 442 "Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці" від 1 серпня 1992 р.
[ Викачати з сервера (33.0 Kb) ] 15.07.2011, 11:11

     1.  Атестація  робочих  місць  за  умовами  праці  (надалі  - атестація) проводиться на підприємствах і  організаціях  незалежно від форм власності  й  господарювання,  де  технологічний  процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали  є  потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів,  що  можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

     2. Основна мета атестації полягає у регулюванні відносин  між власником або уповноваженим ним органом і  працівниками  у  галузі реалізації прав  на  здорові  й  безпечні  умови  праці,  пільгове пенсійне  забезпечення,  пільги  та  компенсації  за   роботу    у несприятливих умовах.

 

     3. Атестація проводиться згідно з цим Порядком та методичними рекомендаціями щодо проведення атестації робочих місць за  умовами праці, затверджуваними Мінпраці і МОЗ.

     4.  Атестація  проводиться  атестаційною  комісією,  склад  і повноваження  якої  визначається    наказом    по    підприємству, організації в строки, передбачені колективним  договором,  але  не рідше одного разу на 5 років.

     Відповідальність за своєчасне та якісне проведення  атестації покладається на керівника підприємства, організації.

     Позачергово атестація проводиться  у  разі  докорінної  зміни умов і характеру праці з ініціативи  власника  або  уповноваженого ним органу, профспілкового комітету, трудового колективу або  його виборного органу, органів Державної експертизи умов праці з участю установ санітарно-епідеміологічної служби МОЗ.

     5. До проведення  атестації  можуть  залучатися  проектні  та науково-дослідні організації, технічні інспекції праці профспілок, інспекції Держгідротехнагляду.

     6. Атестація робочих місць передбачає:

     установлення факторів і причин виникнення несприятливих  умов праці;

     санітарно-гігієнічне   дослідження    факторів    виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на  робочому місці;

     комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідальність їхніх характеристик  стандартам  безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам;

     установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та  її характеру за гігієнічною класифікацією;

     обгрунтування  віднесення  робочого  місця  до  категорії  із шкідливими  (особливо  шкідливими),  важкими  (особливо   важкими) умовами праці;

     визначення  (підтвердження)  права  працівників  на  пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах;

     складання переліку робочих  місць,  виробництв,  професій  та посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників;

     аналіз  реалізації  технічних  і   організаційних    заходів, спрямованих на оптимізацію  рівня  гінієни,  характеру  і  безпеки праці.

     7.  Санітарно-гігієнічні  дослідження  факторів   виробничого середовища  і   трудового    процесу    проводяться    санітарними лабораторіями  підприємств  і  організацій,  атестованих  органами Держстандарту і  МОЗ  за  списками,  що  узгоджуються  з  органами Державної експертизи умов праці,  а  також  на  договірній  основі лабораторіями територіальних санітарно-епідеміологічних станцій.

     8.  Відомості  про  результати  атестації    робочих    місць заносяться до карти умов праці, форма якої затверджується Мінпраці разом з МОЗ.

     9. Перелік робочих місць,  виробництв,  професій  і  посад  з пільговим пенсійним забезпеченням працівників після  погодження  з профспілковим комітетом затверджується  наказом  по  підприємству, організації і зберігається протягом 50 років.

     Витяги з наказу додаються  до  трудової  книжки  працівників, професії та посади яких внесено до переліку.

     10. Результати атестації  використовуються  при  встановленні пенсій за віком  на  пільгових  умовах,  пільг  і  компенсацій  за рахунок підприємств та організацій, обгрунтуванні  пропозицій  про внесення змін і доповнень до списків N 1 і  2  виробництв,  робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове  пенсійне забезпечення, а також для розробки заходів  щодо  поліпшення  умов праці та оздоровлення працюючих.

     Клопотання підприємств та організацій  про  внесення  змін  і доповнень до списків N  1  і  2  після  їх  попереднього  розгляду органами Державної експертизи умов праці  вносяться  до  Мінпраці, яке готує та подає пропозиції до Кабінету Міністрів України.

 

     11. Контроль за  якістю  проведення  атестації,  правильністю застосування списків N 1 і 2 виробництв, робіт, професій  посад  і показників, що дають  право  на  пільгове  пенсійне  забезпечення, пільги  і компенсації, покладається на органи Державної експертизи умов праці.


Категорія: Охорона праці | Додав: tripe
Переглядів: 2230 | Завантажень: 235 | Рейтинг: 4.8/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]