Миронівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1

 

Київська обл., м.Миронівка, вул. Чкалова 54, тел.: 5-13-31



 Директор Капустей Леся Степанівна

Заступники: Дульський Віктор Іванович, Сухобрус Тетяна Василівна.

 

Школа заснована в 1861 році.

 

Збудоване нове приміщення в 1963 році.

 

В школі працюють 40 вчителів (35 – із вищою освітою, 5 – із середньою

спеціальною освітою)

 

З них мають звання:

"Вчитель-методист”-1 чол.;

"Старший вчитель” - 14 чол.;

"Відмінник освіти України” - 5 чол.

 

 

Присвоєні категорії:

Вища-21 чол.;

Перша-10 чол.;

Друга - 4 чол.;

Спеціаліст - 4 чол.

 

Перша згадка про те, що в місті існувала школа, відноситься до 1861 року. Це була церковно-парафіяльна школа, в якій навчалося 30 учнів різного віку. Вчителями у них був дяк, а сама школа розташувалася в невеликій хатині біля церкви.

 

   В 1869 році почала працювати двокласна земська школа, яка мала близько 100 учнів і 5 учителів, а в 1876 році відкрили однокласне народне училище, яке відвідували 70 учнів. Земське двокласне училище заснували лише в 1906 році.

 

   Згідно з документами Центрального архіву м. Києва в 1903 році було виділено кошти на будівництво школи в с. Миронівка. І оскільки в селі на цей час діяли церковно-прихідська школа (на території старої лікарні) та однокласне народне училище (на пер. Шкільному), то є всі підстави вважати, що за ці кошти було збудовано школу на території Миронівської школи № 1.

 

   Тобто до 1917 року в місті було 3 школи. В 1918 році земське двокласне училище було реорганізоване у двокласну школу, де працювало 5 учителів. До нас дійшли прізвища деяких з них: Пустовойтенко Микола Степанович, Асонова Марія Кирилівна, Сьомченко Лідія Порфирівна, Половець Юрій Миколайович. Вони працювали не тільки в школі, а й в лікнепах, школах малописьменних.

 

   В 1920 році двокласова школа була реорганізована в семирічну трудову. В 1922 році був перший випуск учнів цієї школи – 16 осіб.

 

В 1934 році семирічну трудову школу селища реорганізовано в середню, відкрито вечірню школу. На 1937 рік у школах Миронівки набувало знань близько 1000 учнів. У цьому ж році десятирічка дала перший випуск своїх вихованців.

 

   Цікаві спогади вчительки школи про випуск 1941 року.

  "32 випускники закінчили школу в 1941 році. Молоді, завзяті, сповнені сил і енергії десятикласники мали свої плани. Хто хотів дальші навчатись, а хто працювати. Прекрасні були плани і мрії на майбутнє, але вже на другий день після випускного вечора всі мрії обрушились. Війна… Хлопців проводили у військкомат.

 

   Після закінчення війни десять наших хлопців не повернулися. Вони полягли смертю хоробрих на фронтах Великої Вітчизняної війни: Підлипний Анатолій, Євлах В., Любанський М., Бованенко В., Бензенко О. Та інші. Загинув на фронті (в районі м. Києва) і класний керівник, викладач російської мови і літератури Макаревський Михайло Григорович.

 

   Хотілося зустрітися після війни, і, дякуючи Яцевській М.Л. (Решетник М.Л.), зустріч відбулася через 40 років. Уже зібралися поважні сивочолі люди. Їх зібралося лише 13. Хвилиною мовчання вшанували товаришів, які не повернулися з фронтів Великої Вітчизняної війни. Не можна передати словами, які хвилюючі години пережили ми всі під час зустрічі, адже 40 років…” (Спогади Половець Н.Ю.)

 

   В роки Великої Вітчизняної війни багато вчителів і випускників школи воювали на фронтах. Серед них Сімшаг Андрій Іванович, Луста Петро Трохимович, Запара Іван Якович, Січко Євген Федорович, Дрига Олексій Петрович, Передерій Іван Петрович, Дунаєвський Юрій Іванович, Бондаренко П.М., Дмитренко Василь Іванович та інші.

 

   Після війни вчителі і учні включилися у відбудову господарства країни. Про роботу учнів школи в цей час була надрукована стаття кореспондента з Москви Івана Костіна в "Учительской газете” під назвою "Мироновские комсомольцы”.

 

   У 1955 році було звернення юних кукурудзоводів Старченківського району до всіх школярів Київської області. "Допоможемо колгоспам виростити високі врожаї і гібридне насіння кукрудзи”. Ініціаторами вирощування гібридної кукурудзи стали учні Миронівської середньої школи № 1.

 

   В 1955 році на площі 1 га юннати зібрали 61 ц гібридної кукурудзи. Її передали колгоспові ім. Жданова (т. ім. Бузницького) як насіннєвий фонд. Цього насіння вистачить, щоб засіяти понад 150 га поля, тобто всю площу, відведену під кукурудзу у 1956 році. За активну участь у роботі по вирощуванню гібридного насіння кукурудзи на колгоспних полях і пришкільних навчально-дослідних ділянках в 1955 році нагороджено: Почесною грамотою ЦКЛКСМУ Комсомольської ланки юних кукурудзоводів Анатолія Кикотя, Алли Паришкури, Раїси Вітер (Дульська Р.Я.) з Миронівської середньої школи № 1.

 

   Сучасне приміщення нашої школи було збудоване в 1963 році.