Головна » 2015 » Жовтень » 19 » МИРОНІВСЬКИЙ РС ГУ ДСНС УКРАЇНИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ: Служба порятунку 101 попереджає
09:04
МИРОНІВСЬКИЙ РС ГУ ДСНС УКРАЇНИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ: Служба порятунку 101 попереджає

Служба порятунку 101 попереджає

Пожежа – це неконтрольований процес горіння, який несе загрозу для життя людей і тварин, знищує природні ресурси і матеріальні цінності. Пожежа може виникнути всюди, де є умови для виникнення горіння. Будь-яка пожежа починається з загорання, яке інколи може ліквідувати одна людина, якщо має відповідні навички та знає заходи поведінки під час пожежі.

Заходи щодо рятування потерпілих з будинків, які горять та під час горіння пожежі
- перед тим, як увійти у приміщення, що горить, накритися мокрою ковдрою, будь-яким одягом чи щільної тканиною;
- відчиняйте обережно двері в задимлених приміщеннях, щоб уникнути займання від великого протоку свіжого повітря;
- в сильно задимленому приміщенні слід рухатися поповзом або пригинаючись;
- для захисту від чадного газу треба дихати через заволожену тканину;
- у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та старих людей;
- пам’ятайте, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафі та забиваються в куток;
- побачивши людину, на якій горить одяг, зваліть її на землю та швидко накиньте на неї пальто, плащ або будь-яку ковдру чи покривало (бажано зволожені) і щільно притисніть до тіла при потребі викличте медичну допомогу;
- бензин, газ, органічні мастила та розчинники, що загорілися, гасити тільки за допомогою пристосованих видів вогнегасників, засипайте піском або грунтом, а якщо осередок пожежі невеликий, накрийте його азбестовим чи брезентовим покривалом , зволоженою тканиною чи одягом;
- якщо горить електричне обладнання або проводка, вимніть рубильник, вмикач або електричні пробки, а потім починайте гасити вогонь.

Щоб зуміти запобігти пожежі на початковій стадії загоряння запам’ятайте найпростіші і найпоширеніші способи гасіння. Ваші дії залежать від того, що загорілося: звичайна річ, електроприлад чи легкозаймиста рідина.
У першому випадку, якщо пожежа невелика, вогонь можна просто затоптати, залити водою, засипати піском чи накрити покривалом, килимом, або ковдрою. Але в жодному разі не використовувати те, що виготовлено із синтетичних матеріалів. Найчастіше пожежі гасять водою.
Якщо ж загорівся електроприлад (наприклад, телевізор), необхідно спочатку від’єднати його від напруги, узявшись за вилку рукою, обмотаною сухою тканиною або вимкнути електрику на щитку (викрутити запобіжники, вимкнути рубильник чи вимикач). Якщо прилад продовжує горіти, накрий його покривалом. Воду треба лити, стоячи збоку, тому що нагрітий кінескоп може вибухнути.
Легкозаймисті рідини (наприклад, бензин) також не можна заливати водою. Вони легші за воду, і якщо на рідину вилити воду, вона спливе на поверхню і продовжуватиме горіти, поширившись по всій поверхні. Її можна загасити, засипавши землею, піском, у крайньому разі навіть пральним порошком. Спочатку треба засипати краї, а потім — середину.

Переглядів: 410 | Додав: tripe | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]